Клініка ProfiDent вітає Вас з міжнародним Днем стоматолога!

  Напередодні міжнародного свята - Дня стоматолога привітно відкриває свої двері нова стоматологічна клініка ProfiDent, головним девізом якої є: «Краще попередити ніж лікувати. Профілактика і професіоналізм - основи здоров'я». Користуючись нагодою, колектив стоматологічної клініки ProfiDent вітає своїх колег зі святом і бажає всім лікарям професійних успіхів, високих результатів в лікувальній практиці і творчого вдосконалення. А пацієнтам - міцного здоров'я, білосніжних усмішок, щасливих і приємних моментів у житті!

З історії свята

День стоматолога був засно­ваний 1984 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Міжнародним стоматоло­гічним товариством. З 2001-го року професійне свято лікарів-стоматологів  з’явилося і в нашому календарі.

   У кожного свята є своя історія.  

   9 лютого — день Святої Аполлонії, покрови­тельки всіх стоматологів - був обраний не випадково. Вима­гаючи зречення від христи­янства, Аполлонію піддали жорстоким тортурам, вирва­ли всі зуби і погрожували спа­лити живцем. Відважна жінка не злякалася смерті і сама ки­нулася у вогонь. Це трапилося 9 лютого 249 року, а 300-го Аполлонія була канонізова­на як свята мучениця. Культ святої Аполлонії швидко по­ширився Європою, а речі, які, як стверджують, були її зубами, продавалися як за­соби позбавлення від зубного болю.

 

  Наступним значним витком в історії свята стала ініціатива П’єра Фошара, найвідомішого дантиста часів Людовіка XV, який вивів стоматологію у ранг окремої професії та науки.  Він був першим, хто почав покрива­ти «зіпсовані» зуби золотими ковпачками, на які потім на­носився підібраний за кольо­ром фарфор. На початку XVIII століття Фошар використав образ молодої миловидної ді­вчини зі щипцями в руках, як єдиний потужний стимул, що створив основу для об’єднання в професійні товариства тих, хто присвятив себе боротьбі з хворобами зубів. Свята Апол­лонія, яка була до того по­кровителькою лише тих, хто страждав від зубного болю, стала допомагати і стомато­логам, які цей біль мають по­переджати й усувати. У цей період замість звичного ви­далення хворих зубів стома­тологія стала шукати шляхи їхнього збереження й віднов­лення. 

1326347838_svyataya_apolloniya

 

  Із тих пір стоматологія роз­вивалася семимильними кро­ками, все більш привертала до себе увагу, удосконалюючи методи лікування та профі­лактики. Так, 1790 року Джон Гриндвуд винайшов стомато­логічний бор, а із прядки своєї матері зробив першу борма­шину, що приводилася в дію за допомогою ніг. Перша зубна паста була отримана із суміші товченої пемзи, яєчної шка­ралупи, мирри та попелу від спалених нутрощів бика. Оста­точно ж стоматологія як спеці­альність сформувалася у 20-ті роки минулого століття, коли об’єдналися зуболікування та щелепо-лицьова хірургія.

  Клініка ProfiDent дотримується одного з головних медичних принципів: своєчасна профілактика і лікування - запорука здоров'я кожного.

  Останні дослі­дження вчених привели до висновків, що погана гігієна порожнини рота може викли­кати вихід до кров’яного рус­ла до 700 видів бактерій. Праця лікарів-стоматологів сконцентрована на профілактиці та роз’яснювальній роботі серед населення щодо впливу шкід­ливих і корисних факторів на стан зубощелепної системи, оскільки зуби – єдина части­на нашого організму, яка не здатна самовідновлюватися. Тому всі зусилля спря­мовані на кваліфіковану допомогу у вирішенні будь-якої стоматологічної проблеми – в терапії, хі­рургії, протезуванні та ортодонтії.

   Давньогрецький лікар Гіп­пократ казав: «Труд, бадьо­рість духу та прагнення розу­му до досконалості, пізнання призводять до результатів, які прикрашають життя».